پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاستمرار عملیات اجرایی باند جنوبی آزاد راه زنجان- قزوین

تاریخ انتشار: 1398/11/15عملیات اجرایی در باند جنوبی آزاد راه زنجان – قزوین، آغاز شده است و سال گذشته ۳۵ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای باند شمالی این آزاده راه کمک شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای،محمد تیموری، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حمل و نقل جاده ای کشور شب گذشته در جلسه کمیسیون ایمنی راه ها اظهار کرد: در راستای اطلاع از آمار دقیق تلفات ناشي از تصادفات در جاده ها ، باید از طریق پزشکی قانونی اقدام کرد.
 تیموری به دو تصادف اخیر در استان زنجان اشاره کرد و با یادآوری اینکه این تصادفات ناشی از عوامل انسانی بوده است، گفت: موقعیت این استان به گونه ای است که کریدور غرب را به شرق متصل می کند و  رانندگان در زمانی به زنجان می رسند که زمان خواب و خستگی است.
 به گفته وی، ضروری است ک نظارت ها و گشت های مشترک با حضور پلیس راه بیشتر شود.
  معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به اینکه از ماشین آلات و گشت های راهداری برای نظارت های شبانه استفاده شود، تصریح کرد: باید نسبت به بهسازی آزاد راه زنجان – تبریز اقدام شودكه از سال گذشته این بهسازی به طول 30 کیلومتر انجام شده است و در باند شمالی آزاد راه زنجان – قزوین کارهای خوبی انجام شده است و امیدواریم نواقص کوچک آن رفع شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداري و حمل و نقل جاده ای گفت :  عملیات اجرایی در باند جنوبی آزاد راه زنجان – قزوین، آغاز شده است و سال گذشته 35 میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای باند شمالی این آزاده راه کمک شد.
 وی افزود: ایجاد روشنایی در آزاده راه به دلیل هزینه بر بودن آن به صورت لکه ای انجام می شود.
  وی با تاکید بر اینکه 81 درصد تلفات جاده ای به عامل انسانی برمی گردد، ادامه داد: سهم راه 16 درصد و سهم نقص وسیله نقلیه نیز تنها 3 درصد است.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پس از دو تصادف اخیر اتوبوس تاکید کرد: فعالیت تیم نظارت آنلاین اتوبوسی در ستاد سازمان راهداری مستقر و فعالیت خود را آغاز کرد.
محمد تیموری شامگاه دیروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها در خصوص دو تصادف ناوگان حمل و نقل عمومی که اخیرا در استان زنجان رخ داده است، اظهار کرد: این تصادف‌ها عمدتا ناشی از عامل انسانی بوده و برای کاهش تصادفات، تلفات و خسارت‌های آن پیشنهاداتی را در جلسه امروز مطرح می‌کنیم.
وی یادآور شد: به استناد تصاویر لحظه‌ای دریافتی از سامانه سپهتن، علت تصادف اتوبوس در روز 14 بهمن‌ماه در آزادراه زنجان - قزوین ناشی از خواب‌آلودگی راننده بوده است و سرعت اتوبوس 109 کیلومتر بر ساعت برآورد شده که سرعت مجاز در این محور محسوب می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در تصادف چند روز گذشته نیز عامل انسانی و کنترل نکردن وسیله نقلیه در بروز حادثه نقش داشته است‌. در همین راستا تحلیلی با همکاران در اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان داشتیم تا علل را بیابیم و برای کاهش تصادفات جاده‌ای، راهکار ارائه دهیم.
وی با اشاره به اینکه زنجان در مسیر ارتباطی چند استان از جمله آذربایجان‌شرقی، اردبیل، همدان، کردستان و ... به مرکز کشور قرار دارد، عنوان کرد: عموما رانندگان بعد چند ساعت رانندگی و در زمان خستگی و خواب‌آلودگی، در ساعات بین 12 شب تا 4 بامداد به زنجان می‌رسند و باید در مسیر از خودرو پیاده و از حالت خواب‌آلودگی خارج شوند.
وی پلیس‌راه و راهداری را دو بازوی اجرایی در نظارت، گشت‌های مشترک در جاده‌ها و ارائه خدمات به کاربران جاده‌ای دانست و افزود: از فرمانده پلیس‌راه کشور درخواست کردیم که ثبت ساعت در پلیس‌راه‌های کشور از ساعت 10 شب تا 7 صبح را اجباری کنند تا این کار باعث توقف رانندگان در طول مسیر، پیاده شدن از خودرو و رفع خواب‌آلودگی شود و گشت‌های راهداری نیز در نقاطی که مقدور است، نظارت شبانه را انجام می‌دهند.​


مشخصات:
نظرات: *