پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیا​علام نرخ بلیط انتقال زائران اربعین در زنجان/نوع ناوگان علت نوسان قیمت‌ها

تاریخ انتشار: 1398/07/14


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با بیان اینکه قیمت‌ناوگان اتوبوسی برای زائران اربعین در استان مشخص شده است، گفت: مردم تخلفات را برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح گزارش کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، فرا رسیدن اربعین شور و حال خاصی به شهر داده و دستگاه‌های درگیر در این روزها کار خود را آغاز کرده و برنامه‌ریزی برای پیک سفرها انجام داده‌اند.

در این رابطه خبرنگار فارس در راستای چگونگی آماده سازی امور برای زائران اربعین در حوزه حمل و نقل گفت‌وگویی با افراد و ادارات درگیر در این سفر انجام داده است که در ادامه خواهد آمد.

خسروی، مرز عبور برای زائران زنجانی‌ها پیش‌بینی شده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در این رابطه طی گفت‌وگویی با خبرنگار فارس با بیان اینکه همکاران راهداری استان در ایام پیک سفر زائران اربعین در کرمانشاه و همدان مستقر می‌شوند، افزود: مرز عبور و مرور زائران اربعین زنجان، خسروی است ولی ممکن است زائران در برگشت این مسئله را رعایت نکنند و باید در مورد آن حتما اطلاع‌رسانی شود.

عبدالحسین علی‌اکبری زمان پیش‌بینی شده برای ترافیک تردد در محورهای کشور را برای زائران اربعین 24 تا 29 عنوان کرد و گفت: همه اقدامات و پیش‌بینی‌های مورد نظر برای این ایام در سیستم حمل و نقل انجام شده است.

وی ادامه داد: مسافران باید بدانند که در صورت بازگشایی مرز خسروی که به احتمال زیاد بازگشایی خواهد شد، فعالیت این مرز محدودیت زمانی دارد که باید مد نظر زائران اربعین قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان آغاز فعالیت مرز خسروی را موجب کاهش بار مسافر در دیگر مرزها دانست و افزود: نحوه فعالیت این مرز و دیگر مرزها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با تاکید بر استفاده 100 درصدی از ناوگان مسافری در پیک اعزام زائران گفت: هر چند در حال حاضر هم ناوگان در خدمت زائران اربعین است ولی در بازه زمانی 24 تا 29 مهرماه این خدمت رسانی همه جانبه خواهد بود.

علی‌اکبری با اشاره به پیش‌بینی انجام شده برای استفاده از ظرفیت‌های دیگر حمل و نقل از جمله راه‌آهن برای جابه‌جایی مسافران دیگر مسیرها در ایام بازگشت زائران اربعین افزود: دیگر ناوگان حمل و نقل مسافر هم می‌توانند در آن چند روز کار جابه‌جایی مسافران بین شهری در مسیرهای دیگر را انجام دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با تاکید بر اینکه قیمت‌های اعلامی برای زائران اربعین مشخص و اعلام شده است، ادامه داد: اگر تخلفاتی در این مورد مشاهده شد مردم می‌توانند به مراجع ذیصلاح برای رسیدگی گزارش کنند.

وی شماره تلفن 141 و سامانه پیامکی 3000141 را راه‌های ارتباطی مسافران با واحدهای نظارتی ناوگان حمل و نقل اعلام کرد.

علی‌اکبری با تاکید بر برگزاری جلسات متعدد برای تسهیل امور زائران اربعین گفت: در این راستا جلسه ستاد اربعین تشکیل شده و راهداری و حمل نقل هم مسؤولیت حمل و نقل و سوخت را بر عهده داشت که در این رابطه اقدامات مقتضی پیش‌بینی شده است.


قیمت انتقال زائران اربعین بسته به نوع اتوبوس مورد استفاده متفاوت است

رئیس انجمن رانندگان مسافربری استان زنجان با اشاره به اینکه اتوبوس‌ها در حال انتقال زائران اربعین حسینی به مرز هستند، اظهار کرد: قیمت انتقال زائر به مرز بین 100 تا 170 هزار تومان نوسان دارد.

جعفر قربانی دلیل تفاوت قیمت را نوع ناوگان مورد استفاده اعلام و تصریح کرد: نرخ تعیین شده برای اتوبوس‌های وی آی پی 170 هزار تومان، وی آی پی 32 نفره 130 هزار تومان و  ویژه  100 هزار تومان تعیین شده است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمتی در نرخ ناوگان حمل و نقل مسافری برای زائران اربعین روی نداده است، افزود: نرخ مسیر زنجان به مهران در ایام عادی حدود 80 هزار تومان است که در ایام به دلیل یک مسیر خالی با قیمت اعلامی بین 100 تا 170 هزار تومان اقدام به جابه‌جایی مسافر در این مسیر می‌شود.

پیش‌بینی 150 دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی زائران اربعین

رئیس اداره مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با تاکید بر اینکه مجموع ناوگان حمل و نقل عمومی در اختیار زائران اربعین قرار می‌گیرد، افزود: در حال حاضر آمار اعزام زائر به مرز متفاوت است.

سلمانیون با تاکید بر اینکه از تاریخ 24 تا 29 مهرماه همه ناوگان حمل و نقل مسافری (اتوبوسی) در اختیار جابه‌جایی زائران اربعین قرار خواهد گرفت، ادامه داد: بخشنامه مورد نظر به ترمینال هم ابلاغ شد.

وی مجموع ناوگان در اختیار برای اعزام زائران اربعین به مرزها را 150 دستگاه اتوبوس اعلام کرد.

رئیس اداره مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان کرمانشاه را استان معین زنجان اعلام کرد و گفت: هر چند اجباری برای زائران وجود ندارد و مسافران در انتخاب مسیر خود آزاد هستند.
مشخصات:
نظرات: *