پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​در فروردین ماه سالجاری ثبت شد:


15 میلیون و 300 تردد درمحورهای مواصلاتی استان زنجان

تاریخ انتشار: 1398/02/03

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت : با توجه به كنترل تردد وسايل نقليه با 56 دستگاه ترددشمار برخط در محورهاي بين شهري استان و 18 دستگاه نصب شده  در ورودی و خروجی محورهای مواصلاتی استان (جمعا 74 دستگاه بصورت رفت و برگشت )، در فروردین ­ماه سال جاري تعداد 827/346/ 15 تردد ثبت گردیده است .

عبدالحسین  علی اکبری با اعلام این خبرافزود: بیشترین تردد در آزادراه زنجان – قزوین با و کمترین تردد در محورتکاب- دندی صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه 14 درصد از كل تردد وسايل نقليه به وسايل نقليه سنگين اختصاص داشته است  در حالیکه میانگین کشوری 10% بوده و استان زنجان در رتبه 8 ام کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده­ها قرار دارد،افزود: ميانگين نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي استان در اين مدت، 283 وسيله نقليه در هر ساعت بوده است. ميانگين كشوري اين نرخ در اين مدت 382 وسيله نقليه مي‌باشد. استان زنجان در خصوص نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي مواصلاتي، رتبه 17 را در كشور داراست.

علی اکبری بیان داشت : از دیدگاه آماری از کل ترددهای صورت گرفته در جاده­های استان در فروردین ­ماه گذشته 3% با تخلف سرعت غیرمجاز، 1% سبقت غیرمجاز و 15% با فاصله طولی غیرمجاز همراه بوده است.همچنین از کل تردد های صورت گرفته در آزادراه های استان و محور ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان – میانه  با توجه به نصب سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای فوق حدود  هفده هزار  تخلف سرعت غیر مجاز صورت گرفته، که کمتر از نیم درصد ترددهای صورت گرفته در محورهای ذکر شده میباشد که نشان دهنده سهم قابل توجه سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور در کاهش سرعت و تصادفات جاده ای میباشد. ساعت اوج ترافيك در مجموع محورهاي استان بين ساعات 17 الي 19 مي‌باشد و اوج تخلف سرعت غيرمجاز نيز در ساعات بعد از نیمه شب تا 5 صبح اتفاق مي‌افتدوكنترل موثر محورهاي مواصلاتي در ساعات اوج ترافيك و ساعات اوج تخلف در محورها سبب كاهش ريسك وقوع تصادفات در محورهاي مواصلاتي خواهد‌ شد.

به گفته مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان درمجموع ترددها در محورهای مواصلاتی استان در فروردین ­ماه گذشته روز پنج شنبه15فروردین بيشترين ترافيك روزانه در جاده­های استان با حدود 7 میلیون و 570 هزار  وسيله نقليه ثبت شد و کمترین تردد نیز در تاریخ  دوشنبه26فروردین با حدود 366.000 جابجایی در جاده ­های استان بود.
مشخصات:
نظرات: *